Firma Samsung uruchomi 2-gi inkubator na terenie Polski

Zapewne w obecnym roku, uruchomimy w Polsce drugi inkubator – ogłosił Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung w czasie konferencji Cybersec na terenie Krakowa Podstawowym obszarem działania kolejnej, zlokalizowanej w Lublinie, placówki stanie się bezpieczeństwo w sieci.

W wykorzystaniem lubelskiego Inkubatora powstawać będą mogły prace dedykowane bezpieczeństwu online. Wśród nich odnajdą się technologie a także rozwiązania oferujące bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające gromadzenie informacji jak również ich późniejsze przetwarzanie a także komunikację.

Start-upy, jakie zakwalifikują się do inkubatora otrzymają nieustanne wsparcie zarówno menedżerów, jak również pracowników technologicznych producenta Samsung, chociażby ekspertów zlokalizowanego w Warszawie instytutu R&D Samsunga. Najciekawsze z projektów będą mogły do tego dostać dofinansowanie. Prócz wsparcia najmłodszych przedsiębiorców, kolejny Inkubator Samsung zapewni także bogaty program kierowany do mieszkańców Lublina, który obejmuje kursy, warsztaty z kodowania czy programowanie.

Lublin, stanowi w którym zlokalizowany zostanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego rodzaju inicjatywa od nieco ponad roku funkcjonuje już na terenie Rzeszowa i skupia się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) oraz Uczenia Maszynowego. Grono start-upów objętych wsparciem tworzy już 12 różnych pomysłów, choćby projekt nowoczesnych luster WiseGlass, lub JiTiV – system informatyczny smart home, jaki wspiera człowieka w ekonomicznym użytkowaniu energii elektrycznej.