CDA.pl teraz także dla użytkowników iPhone’ów i iPadów Mobilna aplikacja CDA dostępna jest już dla właścicieli telefonów a także tabletów marki Apple. Od niespełna miesiąca można ściągnąć ją za darmo ze sklepu dla systemu iOS.

Nowoczesna „apka” CDA pod iOS dedykowana jest zarówno dla właścicieli opcji Premium, jak również takich niemających wykupionego abonamentu. Jednak tylko osoby opłacające CDA Premium uzyskują dostęp do bogatej biblioteki z filmamia i mogą je ściągać na swoje sprzęty mobilne. Baza produkcjami video w CDA Premium liczy już 5 300 pozycji.

W okresie pierwszych 2-óch od pojawienia się programu w sklepie Apple liczba pobranych materiałów przebiła dziesiątki tysięcy. Orientacyjnie w tym samym okresie dedykowana aplikacja CDA trafiła też na odbiorniki wyposażone w Android TV. Jest to następna platforma na jakiej da się CDA. Dla odświeżenia pamięci, aplikacja CDA do zdobycia jest także dla właścicieli smartfonów a także tabletów funkcjonujących na Androidzie oraz użytkowników Chromecastów.

Aplikacja CDA na smartfony oraz tablety (dla dwóch systemów operacyjnych, a zatem dla iOS a także Android) umożliwia oglądanie zarówno filmików tworzonych przez ludzi (funkcjonuje tak samo jak portal YouTube), jak również filmów z biblioteki CDA Premium (jedynie dla abonentów konta premium). Aplikacja pozwala na zapis ostatnio wyświetlanych filmów, rozbudowane układanie a także filtrowanie, natomiast w przypadku subskrybentów również na odtwarzanie niektórych pozycji bez połączenia z internetem.