Najszybszy na świecie Internet jest u nas!.

INEA dołożoła do własnej oferty najszybsze łącze internetowe na świecie dla klientów prywatnych. Symetryczny światłowód o prędkości przesyłu danych osiągającej nawet 10 Gb/s od teraz dostępny jest dla lokalnej społeczności Poznania. W ten sposób Polska przyłączył się do grona zaledwie kilku terenów na świecie zapewniających tak szybki Internet dla klientów prywatnych.

Z oferty transferu 10 Gb/s od dzisiaj skorzystać będzie mogło ok. 30.000 gospodarstw domowych na terenie Poznania. Przed końcem roku INEA planuje zapewnić tę możliwość w na terenie całego miasta, a docelowo zapewniać ją na łączach całej swej sieci światłowodowej też poza Wielkopolską. Symetryczne łącze wykorzystujące technologię Fiber-To-The-Home (FTTH) o prędkości przesyłu danych nawet do 10 Gb/s dostępne jest w cenie 399 zł. W innych państwach z tak bardzo szybkiego Internetu mają możliwość skorzystać wyłącznie ludzie z Szwajcarii a także pojedynczych miejscowości na terenie Stanów Zjednoczonych Japonii, Korei Południowej a także Singapurze.

Usługa łącza 10 Gb/s jest przeznaczona dla osób, które realizując własne hobby albo wyzwania zawodowe, chcą zarówno ściągać, jak również odbierać dane z nieosiągalną do tej pory w naszym kraju szybkością. Symetryczność łącza powoduje, iż transfert takich informacjach w dwie strony wykonywany jest błyskawicznie. Tak szybki Internet będą doceniali również gracze. Najlepsze produkcje potrafią zajmować wiele gigabajtów miejsca w pamięci, dlatego nawet na obecnie dostarczanych łączach ich pobieranie trwa tak wiele czasu, by dało się to odczuć. Przy łączu 10 Gb/s czas ten ulegnie poważnemu zmniejszeniu. Na przykład najbardziej oczekiwana gra aktualnego roku Red Dead Redemption II mająca wymagać ok. 100 GB powierzchni dyskowej, na usłudze INEA może być ściągnięta w niecałe 2 minuty.